Avrupa Kupasındaki Gruplar Nasıldı?

Tüm Avrupa ülkelerinin katılım sağlamaya çalıştığı ve söz konusu kıtanın en prestijli kupalarından olan Avrupa kupası, tarihinde 15’inci kez 2016 Avrupa kupası dahilinde 10 Haziran tarihinde başlayacak ve 10 Temmuz’da da sona erecektir. Bu bilgi bağlamında 2016 Avrupa kupası grup maçlarından ve diğer bilgilerden söz edebiliriz. İlk olarak A grubu kapsamında yer alan Fransa takımından ve ayrıca, Arnavutluk, İsviçre ve Romanya milli takımlarının olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra da B grubu içinde bulunan İngiltere, Rusya, Galler ve Slovakya takımlarının durumlarından da söz edebiliriz. C grubu dahilinde bulunan Almanya milli takımının yanı sıra, Ukrayna, Polonya ve Kuzey İrlanda milli takımlarının bulunduğunu da söyleyebiliriz. 2016 Avrupa kupası grup maçları dahilinde yer alacak olan D grubu içinde de İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye milli takımının yanı sıra, Hırvatistan mili takımının da yer aldığını söyleyebiliriz. Türkiye milli takımı, söz konusu katılım için, eleme maçları dahilinde en iyi üçüncü olarak katılım sağlamıştır. Ayrıca söz konusu gruplar içinde yer alan E grubundan ve diğer gruplardan da söz edebiliriz.

Diğer Gruplar

Belçika, İtalya ve İrlanda milli takımları, E grubu içinde bulunurken, İsveç milli takımı da bu grup içinde bulunmaktadır. Bu grup içinde yer alan ilk karşılaşma 13 Haziran tarihi itibarı ile İrlanda ve İsveç milli takımları arasında gerçekleşecektir. Ayrıca bu karşılaşmadan hemen sonra da Belçika ve İtalya takımları karşı karşıya gelecek ve bu bağlamda da her takım, 3 puan alabilmek için yarışacaktır. Daha sonra da İtalya ve İsveç takımlarının maçı, 17 Haziran tarihinde gerçekleşecektir. 18 Haziran’da da Belçika ve İrlanda milli takımlarının karşılaşmaları gerçekleşecek.

F Grubu Maçları

Başta Portekiz milli takımı olmak üzere, İzlanda, Avusturya ve Macaristan milli takımlarının olduğu F grubunun ilk maçı, 14 Haziran tarihinde Avusturya ile diğer F grubu takımı olan Macaristan milli takımı karşılaşacaktır. Bu bilgiler bağlamında her grubun birinci ve ikincileri belirlenecek ve üst tura çıkmaya hak kazanan takımlar belli olacaktır.